اعتیاد به نت!

http://up.iranblog.com/images/vg1vqt0s23p6kw3venv8.jpg

ظهور اعتیاد به اینترنت به‌عنوان یک اختلال جداگانه، نخستین بار در سال ‪ ۱۹۹۵‬توسط"ایوان گلدبرگ" مطرح شد و درسال ‪ ۱۹۹۶‬توسط "یانگ"توسعه یافت. در حال حاضر مراکز درمانی در سراسر آمریکا حتی در دادگاه و سیستم قانونی این کشور وابستگی به اینترنت را به عنوان یک اختلال روانی واقعی پذیرفته‌اند.
وابستگی به‌اینترنت را "اعتیاد مدرن" ‪ Modern Addiction‬نامگذاری کرده‌اند در واقع وابستگی به اینترنت یک وابستگی واقعی همانند اعتیاد به مواد مخدر و وابستگی‌های دیگر است. اگر چه این نوع وابستگی مشکلات جسمی اعتیادهای شیمیایی را ندارد، اما مشکلات اجتماعی ناشی از آن همانند اعتیادهای دیگر است.
از دست دادن کنترل بر روی رفتار ، علائم ناخوشایند ناشی از ترک ، عطش، ولع‌زیاد برای کار بااینترنت ، گوشه‌گیری اجتماعی و افت تحصیلی و شغلی برخی از پیامدهای وابستگی به اینترنت هستند.
خصوصیات دیگری نیز برای افراد وابسته به اینترنت ذکر شده است مانند استفاده از اینترنت برای فرار از مشکلات یا رفع احساس درماندگی ، گناه ، اضطراب و افسردگی ، دروغ گفتن مکرر به اعضای خانواده و دوستان برای پنهان کردن میزان ماندن در فضای اینترنت.معتادان اینترنتی با خانواده ، کار، روابط اجتماعی و مدرسه مشکل پیدا می‌کنند. برخی از معتادان اینترنتی مثل الکلی‌ها یا افراد معتاد به مواد، میزان مصرف خود را مخفی می‌کنند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند.یکی‌از شباهت‌های اعتیاد به اینترنت با سایر اعتیادها این است که معتادان اینترنتی اعتراف می‌کنند که هر بار خیلی بیشتر از آنقدر که قصد داشته اند آنلاین می‌مانند.
افراد معتاد به اینترنت از اطرافیان خود کناره‌گیری می‌کنند تا بیشتر با دوستان اینترنتی‌اشان باشند، درست مثل الکلی‌ها که مصاحبت با دوستان مشروب‌خوار خود را ترجیح می‌دهند.

افراد معتاد به اینترنت وقتی می‌خواهند اعتیاد خود را ترک کنند با علائم ترک مواجه می‌شوند که با علائم ترک در معتادان به مواد قابل مقایسه است.

البته نظرات در این زمینه خیلی متنوع است....

/ 32 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد رضا

سلام تو هم به خواهر برادری من شک کردی که خنده ت گرفت؟!

مرتضی ضیائی

سلام [لبخند] خیلی جالبه راستش من خودمم تا حدودی معتادم به اینترنت البته خیلی اعتیادم شدید نیست[زبان] ایشالا بزودی ترک میکنم من مرتضی هستم یک مسافر [نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند]

مرتضی ضیائی

خوشم میاد که همیشه میزنی وسط هدف مطلبات همه عالین اورانوس عزیز قربون تو دوستم شاد باشی

شباهنگ

بنام او درود بر اورانوس عزیزم باهات موافقم هرچند هر نوع عادتی اگه با اگاهی باشه و بشه هر لحظه بر اون غلبه کرد میتونه در جای خودش مفید هم باشه امیدوارم خوب و سلامت باشی و مشغول کار و درس و فعالیتهات ارزوی بهترینهارو برات دارم که لایق بهترین هایی [گل]

منوچهر

سلام. روزتان مبارک[گل][گل][گل][گل][گل]

دخترباران

برتو هم مبارک عزیزم...[بغل][ماچ]

زهرا

سلام اورانوس عزیزم خوبی ؟ روزت مبارک خانومی [ماچ][گل]

ققنوس

سلام عزیزم ممنونم منم روز مادر رو به مامان مهربونت تبریک میگم[لبخند][گل]

باد مهربون

سلام عزیزم قربون تو خیلی خوشحالم کردی عزیزممممممممممممممممممممممممممممم