//اورانوس//

زندگی تو بازتاب اندیشه های توست...خوشبختی در این است که شخص بداند که چه می خواهد و آنچه را آرزو دارد مشتاقانه بخواهد

هنگامی که افراد کاری را انجام می دهند، عقاید کارایی بر مقدار تلاشی که به خرج می دهند و مدت زمانی که این تلاش را در صورت بروز ناملایمات ادامه می دهند، تاثیر می گذارند.عقاید کارایی قوی، برای غلبه کردن بر بدبیاری ها و مشکلات، تلاش های مقابله کردن رابه بار می آورند. از سوی دیگر، تردید باعث می شود افراد در صورت روبه رو شدن با مشکلات، تلاش خود را کم کنند یا کلا دست از تلاش بردارند. احساس تردید نسبت به خود، همچنین باعث می شود که افراد پیش از موقع به راه حل های پیش پا افتاده رضایت دهند.

هنگام تسلط یافتن بر فعالیت های دشوار، یادگیری همیشه،حداقل تا اندازه ای، مملو از مشکلات، موانع، بدبیاری ها، ناکامی ها، طرد ها و نابرابری هاست. احساس کارایی در کمک کردن به تلاش و استقامت نقش مهمی دارد، نه به این علت که بعد از شکست و طرد از تردید جلوگیری می کند.(زیرا اینها واکنش های هیجانی مورد انتظار و عادی هستند)، بلکه به این علت که احساس کارایی بعد از اینگونه بد بیاری ها، به بهبود سریع اطمینان از خود می انجامد.

آلبرت بندورا با ذکز نمونه هایی از نویسندگان، دانشمندان و ورزشکاران با استقامت، اعلام می دارد که این بهبود پذیری احساس کارایی در صورت ضربه دبدن از شکستی در پی است که برای ادامه دادن تلاش مستمر، جهت عملکرد شایسته و پرورش مهارت، حمایت انگیزشی لازم را تامین میکند.

نوشته شده در دوشنبه ٩ اسفند ۱۳۸٩ساعت ٦:۱۳ ‎ب.ظ توسط اورانوس نظرات () |

Design By : nightSelect.com