//اورانوس//

زندگی تو بازتاب اندیشه های توست...خوشبختی در این است که شخص بداند که چه می خواهد و آنچه را آرزو دارد مشتاقانه بخواهد

اولین نیاز انسانی یا وجودی , نیاز به ارتباط, سایقی بای پیوستن به  فرد یا افراد دیگر است. فروم فرض کرد که افراد به سه طریق با دنیا ارتباط برقرار میکنند:

1)سلطه پذیری , 2) قدرت, 3) عشق.

فرد می تواند برای یکی شدن با دنیا, تسلیم دیگری, گروه, یا یک سازمان شود."او ازاین طریق, جدایی وجود فردی خود را با بخشی از یک نفر یا چیزی بزرگتر از خودش خودش, متعالی می سازد و هویت خویش را در ارتباط با قدرتی که تسلیم آن شده است, تجبه می کند" (فروم, 1981, ص 2)

در حالی که افراد سلطه پذیر در جستجوی رابطه با افراد سلطه جو هستند, قدرت طلبان از همسران سلطه پذیر استقبال می کنند. زمانی که یک فرد سلطه پذیر و یک سلطه جو  یکدیگر را پیدا می کنند, اغلب رابطه همزیستی برقرار می نمایند, رابطه ای که بای هر دو نفر رضایت بخش است. گرچه این نوع همزیستی ارضا کننده است, اما مانع از پیشروی به سوی یکپارچگی و سلامت روانی می شود.

افراد در روابط همزیستی, با عشق به سمت یکدیگر کشیده نمی شوند, بلکه نیاز شدید به ارتباط, نیازی که هرگز نمی توان آن را با چنین مشارکتی به طور کامل ارضا کرد, آنها را به سمت یکدیگر می کشانند. زیر بنای این اتحاد, احساس های ناهشیار خصومت است.افراد در روابط همزیستی, همسران خور را به خاطر اینکه نمی توانند نیاز های انها را به طور کامل ارضا کنند, سرزنش میکنند.آنها به جستجوی سلطه پذیری یا قدرت بیشتر بر می آیند و در نتیجه, به طور فزاینده ای به همسرشان وابسته, و از فردیت دور می شوند.

 

 بقیه رو تو پست بعدی مینویسم.

نوشته شده در دوشنبه ۱٧ امرداد ۱۳٩٠ساعت ٢:٠٢ ‎ب.ظ توسط اورانوس نظرات () |

Design By : nightSelect.com